Potrebujete si požičať peniaze na stavbu domu, kúpu bytu či rekonštrukciu Vášho bývania? V dnešnom článku sa dozviete okrem stručného popisu o Slovenskej sporiteľni aj informácie o úveroch na bývanie od tejto bankovej spoločnosti. Môžete si tak pred vážnym rozhodnutím porovnať aj viac spoločností.

 

Slovenská sporiteľňa

Slovenská sporiteľňa je moderná banka s dlhoročnou tradíciou sporiteľníctva na Slovensku, ktorá siaha až do 19. storočia. Vlastní úplnú devízovú licenciu s povolením na vykonávanie hypotekárnych bankových obchodov. Tiež je známa svojim dominantným postavením na poli vydávania platobných kariet a má najväčší podiel na trhu vkladov. Slovenská sporiteľňa je prvou slovenskou bankou, ktorá získala licenciu na vydávanie všetkých druhov kariet spoločnosti VISA International. Dnes vlastní aj licencie spoločností MASTERCARDEUROPAY, v ktorej ako druhá na svete postupne prechádza na technológiu EMV pre čipové karty a terminály.

Slovenská sporiteľňa má pre svojich klientov širokú ponuku produktov a služieb – bežné účty, vkladné knižky, termínované vklady, služby platobného styku, úvery, najmodernejšie služby elektronického bankovníctva.

Úvery na bývanie

Táto spoločnosť ponúka klientom tri druhy úverov spojených s bývaním – úver na bývanie, úver na bývanie na vyplatenie úveru z inej bankyhypotekárny úver pre mladých.

Úver na bývanie sa poskytuje od výšky 7 000 € do výšky aj viac ako 70 % hodnoty nehnuteľnosti, a so splatnosťou úveru nad 10 rokov, maximálne 30 rokov. Je určený hlavne na prefinancovanie kúpy pozemkov určených na výstavbu nehnuteľností, kúpu bytu či domu, alebo na zmodernizovanie či rekonštrukcie bývania. Úver na bývanie je zabezpečený záložným právom k tuzemskej nehnuteľnosti. Pri tomto úvere je tiež možnosť odkladu prvej splátky až o 24 mesiacov.

Ak výška Vášho úveru nepresahuje 70 % hodnoty nehnuteľnosti, nepotrebujete dokladovať účel tohto úveru. V opačnom prípade potrebujete zdokladovať účel, ale len 80 % z poskytnutého úveru.

Postup pri vybavovaní úveru

Pri stretnutí so zamestnancami by ste sa mali dozvedieť najvýhodnejšie riešenie pre Váš úver. Ak pristúpite k podaniu žiadosti o úver, budete potrebovať 2 doklady totožnostiznalecký posudok k nehnuteľnosti, ktorý slúži ako zabezpečenie úveru. Ponúknu Vám aj poistenie nehnuteľnosti alebo úveru, treba ale dbať na dostatok informácií o poplatkoch a podmienkach pred podpísaním zmluvy. V prípade schválenia Vášho úveru podpíšete zmluvnú dokumentáciu (úverová a záložná zmluva), ktorú doručíte na kataster. Pred tým ako začnete čerpať peniaze z úveru, potrebujete preukázať splnenie podmienok, ktoré boli dohodnuté v zmluve.

Záver

Viac informácií aj o ďalších úveroch sa dozviete na webových stránkach Slovenskej sporiteľne. Pri vážnom rozhodovaní odporúčame navštíviť obchodné miesta tejto sporiteľne a zistiť si podrobnosti osobne.