Ak si potrebujete zrekonštruovať, zmodernizovať alebo zariadiť Váš byt či dom, viete, že na finančnom trhu existuje široká ponuka pôžičiek a úverov práve na tento účel. Dnes sa dočítate viac informácií o spotrebnom úvere na bývanie od spoločnosti ČSOB.

 

Spoločnosť ČSOB

ČSOB patrí medzi silné články nášho finančného trhu, a to už cez 40 rokov svojho pôsobenia, no ako samostatný právny subjekt pôsobí len od roku 2008. Svojim klientom poskytuje množstvo služieb, ako bankové služby, poistenie, financovanie, stavebné sporenie, pôžičky, investovanie, leasing a ešte mnoho ďalších. Medzi členov ČSOB patria finančné skupiny ČSOB Asset Management, ČSOB Factoring, ČSOB Leasing, ČSOB Stavebná sporiteľňa a ČSOB Poisťovňa. Táto banka už získala niekoľko ocenení prestížnych ekonomických časopisov, ako napríklad „Najlepšia banka v obchodovaní na devízovom trhu na Slovensku“, ktorú vyhlásil magazín Global Finance v roku 2011, a to už po tretí krát.

Spotrebný úver na bývanie

ČSOB ponúka niekoľko druhov úverov, a to hypotekárnespotrebné úvery. Spotrebný úver na bývanie je účelový úver ideálny na rekonštrukciu či modernizáciu bývania. Tento úver na bývanie sa poskytuje od 4 000 do 25 000 €. Peniaze by ste mali dostať na účet ihneď, ale musíte jeho čerpanie dokladovať faktúrami alebo zmluvami do 6 mesiacov. Je tu ale výhoda, že 1 000 € z Vášho úveru nemusíte dokladovať, takže ich môžete použiť na čokoľvek.

Výšku mesačných splátok máte možnosť si zvoliť sami a dobu ich splácania si môžete rozložiť až do 10 rokov. Ďalšou výhodou je, že prvé 3 splátky si môžete odložiť. Pri žiadaní o tento úver nemusíte mať ručiteľa ani spolužiadateľa, a nemusíte založiť žiadnu nehnuteľnosť. Ako aj pri ostatných finančných produktoch ČSOB, máte možnosť si poistiť úver pre neočakávané prípady ako úmrtie, invalidita, strata zamestnania a práceneschopnosť.

Na čo všetko môžete využiť Spotrebný úver na bývanie?

Spoločnosť ČSOB uvádza hneď niekoľko využití tohto úveru: výstavba, prestavba, rekonštrukcia a modernizácia domu alebo bytu/ chaty alebo chalupy, nákup vybavenia domácnosti (pevne vstavané časti kuchyne alebo kúpeľne, vstavané skrine a nábytkové zostavy, sedacie súpravy, spotrebiče – práčka, chladnička, umývačka, mraznička, sporák), no dokonca aj na kúpu domu, bytu, stavebného pozemku, garáže, chaty alebo chalupy a iné.

Postup pri vybavovaní úveru

Akýkoľvek úver si môžete vybaviť osobne na pobočkách ČSOB. Pri podávaní žiadosti potrebujete preukázať svoju totožnosť dvoma dokladmi, a tiež preukázať Potvrdenie zamestnávateľa o výške príjmu. Ak nemáte svoj príjem poukazovaný minimálne 3 mesiace v ČSOB, mali by ste si priniesť aj posledný výpis z účtu z inej banky. V prípade, že ste podnikateľ, potrebujete si priniesť aj kópiu Vášho daňového priznania za posledné zdaňovacie obdobie s originálom Potvrdenia o podaní daňového priznania a daňových nedoplatkoch. Po podpísaní úverových dokumentov a následnom schválení Vašej žiadosti máte šancu získať peniaze už na počkanie.

Ilustratívny príklad použitia úveru

Výška úveru 7 000,00 €
Doba splatnosti 5
Mesačná splátka 144,97 €
Úroková sadzba od 8,9%
Spracovateľský poplatok 140,00 €
Mes. poplatok za správu úveru 2,00 €
RPMN 10,87%
Celková čiastka na zaplatenie 8 958,20 €

 

Tento príklad je len informačný, pre Vašu konkrétnu výšku úveru sa môžete presnejšie informovať v kalkulačke na webe ČSOB alebo osobne na ktorejkoľvek pobočke.

Ďalšie možnosti

Ak potrebujete zrekonštruovať svoju domácnosť, môžete využiť aj iné finančné produkty od tejto spoločnosti. V ponuke sú aj hypotekárne úvery VARIO hypotéka, Bezúčelová, Kombinovaná, pre mladých, či Bezúčelový spotrebný úver. Viac informácií o týchto produktoch sa dozviete na oficiálnej stránke ČSOB.