Pôžičky na občiansky preukaz (OP) sú žiadateľmi o pôžičky čoraz vyhľadávanejším finančným produktom. Je to z viacerých dôvodov a to hlavne vďaka rýchlosti vybavenia pôžičky už do niekoľkých minút.

Takéto pôžičky poskytujú predajne, ktoré predávajú konkrétny tovar (napríklad elektroniku), ktorý si môžete zakúpiť okamžite na pôžičku bez akejkoľvek hotovosti, stačí ak sa preukážete platným občianskym preukazom. Výhodou je, že nemusíte čakať dlhé dni na schválenie pôžičky. Pri takomto produkte trvá schválenie niekoľko minút a tovar si môžete zakúpiť okamžite. Vďaka veľkej konkurencii ponúkajú spoločnosti, ktoré takéto pôžičky poskytujú aj výhody ako napríklad odklad splátok až niekoľko mesiacov, bezplatné splatenie pôžičky vopred a i.

Niekedy môže poskytovateľ vyžadovať dva preukazy totožnosti ako napríklad občiansky preukaz s vodičským preukazom a pod. Čo však nebudete potrebovať sú doklady ako výpis z registra trestov taktiež nemusíte dokladovať ani svoj príjem čím sa rýchlosť vybavenia Vašej pôžičky výrazne urýchli a uľahčí.