Pôžičky na materskej dovolenke sú špeciálny produkt vytvorený tak, aby čo najlepšie splnil požiadavky tejto cieľovej skupiny klientov. Na našom trhu existuje veľké množstvo najrôznejších pôžičiek, ale pre túto skupinu ľudí je veľmi zložité získať akékoľvek finančné prostriedky.

Pôžička pre samo živiteľky na materskej dovolenke alebo aj pre otcov na materskej dovolenke musia splňovať určité kritériá. Pretože sa väčšinou jedná o ľudí, ktorí nemajú majetok, ktorým by ručili. Doloženie príjmu v podobe materskej je veľmi neefektívne pri dnešnej výške tejto dávky. Ľudia na materskej dovolenke na štandardnú pôžičku často ani nedosiahnu a musia svoju finančnú situáciu riešiť iným spôsobom.

Ako postupovať pri vybavovaní:

Samotné vybavovanie pôžičky nie je nijak zložité. Najlepší spôsob ako rýchlo a efektívne získať požadovanú čiastku je nájsť toho správneho investora, ktorý má možnosti požičať spoľahlivo peniaze. Štandardné sú dva doklady totožnosti. To znamená občiansky preukaz a ďalší doklad, čo môže byť napríklad pas, vodičský preukaz alebo aj rodný list. Ďalšie dokumenty záležia na jednotlivej spoločnosti. Niektoré spoločnosti napríklad vyžadujú ručenie treťou osobou.