Určite sa už mnohí z Vás stretli s tým, že Vám banka zamietla žiadosť o pôžičku z dôvodu nedostatočnej výšky Vášho príjmu. Na našom finančnom trhu ale existuje množstvo nebankových spoločností, ktoré poskytujú výhodné produkty dostupné aj pre Vašu finančnú situáciu.

Jedným z nich je napríklad pôžička bez dokladovania príjmu. Ide o veľmi obľúbený úverový nástroj, ktorého hlavnou výhodou je, že pre schválenie Vašej žiadosti nie je podmienkou doklad o Vašom mesačnom príjme. Často sa stáva, že žiadatelia aj môžu mať dostatočne vysoký príjem, no nemôžu ho dokladovať, ako napríklad sezónne práce, či niektoré služby v pohostinstvách apod. Preto si zvážte svoje finančné možnosti a pri vybavovaní pôžičky pouvažujte aj o tomto ľahko dostupnom a predovšetkým výhodnom produkte.

Okrem veľkej výhody nedokladovania Vášho príjmu investori ponúkajú tento druh pôžičiek aj s ďalšími výhodami. Je to určite jednoduchosť pri jej vybavovaní, zaujímavé mesačné splátky a úroky či možnosť predčasne splatiť túto dlžnú čiastku. Pôžičky bez dokladovania príjmu sú dostupné naozaj pre každého, dokonca aj pre klientov so záznamom v registri dlžníkov.

Čo ak sa nachádzate v registri dlžníkov?

Tak predstavujete ďalšiu skupinu ľudí, ktorým je žiadosť o pôžičku zamietaná bankovými spoločnosťami, teda ľudia zapísaní v registri dlžníkov. Ich záznam tu je z dôvodu, že meškajú so svojimi splátkami alebo jednoducho nie sú schopní si plniť svoje záväzky voči veriteľom. Väčšina bankových spoločností si kladie podmienku pri žiadosti o pôžičku práve náhľad do tohto registra, a pokiaľ je žiadateľ v tomto registri zapísaný, stráca nárok na pôžičku. V takejto situácii zväčša poskytnú dostupné peniaze nebankové spoločnosti, ktoré zásadne nevyžadujú výpisy z tohto registra.

Ako si zažiadať o pôžičku?

Žiadosť o pôžičku je veľmi jednoduchá a rýchla, z pohodlia Vášho domova stačí, keď vyplníte online formulár na jednotlivých webových stránkach poskytujúcich tieto služby.

Ak ste sa rozhodli vyplňovať online formulár na webe poskytujúcom tento produkt, určite Vám odporúčame vyplniť ho pravdivo a čo najdôkladnejšie, pretože od toho sa potom odvíjajú ďalšie kroky Vašej žiadosti. Na základe týchto údajov Vám totiž systém vyberie najvhodnejšieho investora pre Vás.

Po vyplnení formuláru je Vaša žiadosť spracovaná systémom, ktorý Vám zvolí najvhodnejšieho investora podľa Vašich požiadavok. Ten Vás ďalej informuje o ďalších potrebných detailoch a ponúkne Vám vhodnú pôžičku. Ak budete s danou ponukou spokojní a budú Vám vyhovovať všetky podmienky, máte možnosť si s daným investorom dohodnúť stretnutie. Vtedy sa môžte tohto obchodného zástupcu opýtať na všetko, čo Vám nie je celkom jasné. V prípade, že nemáte ďalšie otázky, môžte pristúpiť k ďalšiemu kroku tohto procesu, a tým je uzatvorenie zmluvy o pôžičke.

Kedy Vám budú vyplatené peniaze z pôžičky?

Peniaze Vám budú vyplatené hneď po schválení Vašej žiadosti, a to podľa Vašich predstáv – buď priamo v hotovosti, alebo na Váš osobný bankový účet.

V tomto článku sme Vám priblížili jednoduché a rýchle riešenie, ak sa nachádzate v zložitej finančnej situácii. Teraz je už len na Vás ako sa rozhodnete. V prípade, že Vás oslovila možnosť pôžičky bez dokladovania príjmu, môžte získať ďalšie informácie napríklad na stránke pozicka-bez-dokladovania.sk, ktorá sprostredkováva tento produkt.