Na finančnom trhu je množstvo firiem, ktoré ponúkajú údajne výhodné pôžičky. Je ale na Vašom vlastnom úsudku, pre aké riešenie sa rozhodnete. Porovnajte a zistite si informácie napríklad aj o pôžičke na auto od spoločnosti Cetelem.

 

O spoločnosti

Akciová spoločnosť Cetelem Slovensko funguje na slovenskom finančnom trhu od roku 2000 a jej hlavnou činnosťou je poskytovanie finančných služieb širokým vrstvám spotrebiteľov. Akcionárom Cetelemu je francúzska banka BNP Paribas Personal Finance, s. a., ktorá vlastní 100 % jej akcií.

Cetelem Slovensko, a. s. sa zameriava na poskytovanie spotrebiteľských úverov pre fyzické osoby. Vo svojej ponuke má tri hlavné finančné produkty – klasický spotrebiteľský úver, revolvingový úver (úverový rámec v podobe kreditnej karty) a spotrebiteľský úver „Pôžička Cetelem“. Pôžička Cetelem sa poskytuje telefonicky alebo cez internet s pomocou úverových poradcov a následne umožňuje financovať osobné plány, záujmy a potreby klientov.

Pôžička na auto

Cetelem poskytuje hneď niekoľko druhov pôžičiek – na rekonštrukciu a bývanie, na auto, na čokoľvek alebo na splatenie úverov. Priblížili sme Vám pôžičku na auto, hlavne čo sa týka jej podmienok a postupu poskytovania, aby ste sa mohli v tomto prostredí lepšie orientovať.

Pôžička na auto slúži na konkrétny účel, a to na nákup nového alebo ojazdeného auta, motorky alebo štvorkolky. Pôžička sa poskytuje až do výšky 34 000 € s dobou splatnosti 84 mesiacov. Pri vybavovaní tejto pôžičky nemusíte skladať žiadnu akontáciu a na rozdiel od leasingu je auto od začiatku vo Vašom vlastníctve. Čo sa týka ručenia, tak neručíte ručiteľom ani automobilom v prípade výšky pôžičky do 25 000 €. Pri výške pôžičky nad túto sumu, si môže Cetelem od Vás vyžiadať ručenie ručiteľom.

Postup a podmienky pri vybavení Pôžičky Cetelem

Na internetovej stránke Cetelem Slovensko máte k dispozícii on-line kalkulačku, kde si môžete vypočítať predbežnú výšku splátok a dobu splatnosti. Ak by ste mali záujem o pôžičku, vyplníte on-line žiadosť a do 5 minút by ste sa mali dozvedieť výsledok predbežného posúdenia. Vytlačenú a podpísanú zmluvu pošlete aj s požadovanými dokladmi na adresu Cetelem a do 3 dní od obdržania Vašej poslanej zmluvy by ste mali mať peniaze na svojom účte.

Ak však máte určité obavy z takejto neosobnej komunikácie, máte šancu si zistiť informácie aj telefonicky a budete tak hovoriť s úverovým poradcom tejto spoločnosti a následne dať na svoj vlastný úsudok.

Pôžička sa poskytuje občanovi Slovenskej republiky s trvalým pobytom na území SR a vo veku od 18 do 62 rokov. Klient by mal preukázať svoju schopnosť splácať úver a svoju mzdu by mal mať zdaňovanú na území SR.

Potrebné doklady

K žiadosti potrebujete odoslať originály podpísaných zmlúv, vyplnený dotazník, kópiu OP (predná aj zadná strana) a doklad o Vašom príjme, ktorý môže byť rôzny podľa spôsobu jeho získavania. Ak ste zamestnanec a dostávate mzdu na účet, potrebujete výpisy z účtu za posledné 2 mesiace a potvrdenie o výške príjmu. Ak ale dostávate mzdu v hotovosti, potrebujete okrem týchto dvoch dokladov aj výplatné pásky za posledné 2 mesiace.

Aké potrebujete doklady na doloženie iného spôsobu získavania príjmu, nájdete na webovej stránke Cetelem Slovensko.