Pôžička na auto je špeciálny druh bankovej alebo nebankovej pôžičky, ktorá je účelovo cielená priamo na nákup nového či ojazdeného automobilu. Klient, ktorý pôžičku na auto dostane, musí spätne či priamo na mieste dokázať, že peniaze, ktoré dostal alebo dostane, využije len a jedine na nákup automobilu.

Ak nie je schopný žiadateľ o pôžičku spätne či aktuálne preukázať, že nakupuje automobil pôžička mu zvyčajne nie je udelená, pretože ide o striktne účelový druh pôžičky, ktorý sa vyložene viaže na nákup vozidla. Ak žiadateľ nechce nakúpiť automobil, je mu zvyčajne ponúknutá iná, vhodnejšia pôžička na daný nákup. (väčšinou teda bezúčelová pôžička)

Možnosti pôžičky na auto
Pôžička na auto má celý rad podôb. Môže sa jednať o nákup automobilu, leasing vozidla či prenájom vozidla. Forma získania peňazí môže byť popredná alebo spätná, podľa toho, či automobil už bol kúpený, alebo či sa kúpa automobilu ešte len plánuje. V poslednom období je potom čoraz viac pohodlnejšie dojednávanie pôžičky priamo pri nákupe vozidla v autobazáre alebo v autosalóne, kde sú práve na pôžičku na auto maximálne pripravení a ponúkajú prostredníctvom špecializovaných úverových inštitúcií pôžičku ľahko a na mieste. Kupujúci sa potom vyhne zložitej administratíve v banke a komunikuje prakticky len s predajcom automobilu, ktorý pôžičku na auto priamo sprostredkuje.

O Pôžičku na auto si môžete zažiadať na stránkach www.uvernaauto.sk
(tieto web stránky sú náhodne vybrané z internetu a nezodpovedáme za ich pravdivosť)