Od nového roku Dexia banka zmenila svoje obchodné meno na Prima banku, čím pretrhla spojenie na francúzsko-belgickú skupinu Dexia. Žiadne zmeny by sa však nemali výrazne dotknúť klientov. V článku Vám priblížíme finančný produkt „Optim pôžička“, jej podmienky a iné výhody.

 

Prima banka má v súčasnosti majoritné postavenie na trhu služieb pre mestá a obce. Ponúka množstvo služieb pre obyvateľov, mestá aj podniky, a tiež financuje rozvojové programy bývania či environmentálne programy a iné. V tomto článku sme sa zamerali na ponuku pre bežného spotrebiteľa, konkrétne sa dočítate viac o „Optim pôžičke“.

Dexia sa zmenila na Prima banku

Okrem zmeny obchodného mena táto banka zmenila aj logo, ktoré si môžete všade všimnúť v zelenej farbe namiesto modrej. Žiadne zmeny by však nemali nijako výrazne ovplyvniť klientov. Ako tvrdí generálny riaditeľ Ján Rollo, banka pokračuje v dlhodobom procese s cieľom silnej a stabilnej pozície banky na slovenskom trhu. Naďalej bude rozvíjať služby pre mestá a obce a zároveň plánuje výrazne investovať do rozvoja služieb pre občanov a firmy. Tiež má v pláne rozšíriť bankové pobočky a bankomatovú sieť.

Optim pôžička

Optim pôžička od spoločnosti Prima banka je bezúčelový spotrebný úver, s ktorým je možné použiť peniaze aj na splatenie úverov z iných bánk alebo nebankových spoločností. Prima banka poskytuje tento úver už od 1 000,– € až do výšky 15 000,– €, s dobou splácania od 1 do 10 rokov.

Pri čerpaní pôžičky na Váš osobný účet v Prima banke neplatíte žiadne poplatky za poskytnutie. Výhodou je tiež, že optim pôžičku vybavíte rýchlo a jednoducho, bez ručiteľa a hneď sa dozviete výšku Vašich splátok. Banka uvádza ako novinku, že sa za Vás postará o splatenie Vašich starých úverov.

Podmienky a postup pri vybavovaní pôžičky

O túto pôžičku môže žiadať každý, kto má trvalý pobyt na území Slovenska a je vo veku od 18 do 65 rokov. Ďalšou podmienkou na žiadateľa je, že buď musí byť zamestnaný viac ako 3 mesiace, alebo je živnostníkom podnikajúcim min. 1 rok, alebo je starobný či výsluhový dôchodca. Výhodou optim pôžičky je takisto jednoduchosť pri vybavovaní a nie zbytočné papierovanie, pretože pri jej vybavení sa potrebujete preukázať len občianskym preukazom.

Taktiež aj celý postup podania žiadosti o pôžičku vôbec nie je zložitý. V prvom rade si vyberiete výšku Vašej splátky, ktorá Vám vyhovuje. Na internetovej stránke banky môžete nájsť tabuľku splátok, kde môžete zistiť výšku pôžičky, ktorú banka dokáže poskytnúť a dobu splácania tejto pôžičky. Druhým krokom je už len požiadanie o pôžičku osobne na ktorejkoľvek pobočke Prima banky.

Tabuľka s príkladom výpočtu RPMN

V nasledujúcej tabuľke sa jedná len o ilustratívny príklad výpočtu ročnej percentuálnej miery nákladov (RPMN), pričom uvedené podmienky nezaväzujú banku voči tretím osobám.

Výška úveru Výška splátky Počet splátok Ročná úroková sadzba
10 000 € 148,72 € 120 12,90%
Poplatok za poskytnutie Mes. poplatok za vedenie úver. účtu RPMN Celková čiastka, ktorú zaplatíte (úver+náklady)
0 € 1,99 € 14,07% 18 085,20 €

 

Optim pôžička pre mladomanželov

Ak sa Vás to týka, výhodným tipom je využiť pôžičku so štátnym príspevkom pre mladomanželov. Úrokovú sadzbu si tak máte možnosť znížiť až o 4,5 %.

Ak potrebujete väčšie množstvo informácií, dozviete sa ich na webovej stránke Prima banky, kde môžete zistiť aj prehľadnú tabuľku splátok a tiež tel. číslo na infolinku.