Potrebujete získať peniaze rýchlo a nechcete úver z banky? Na trhu je preto množstvo nebankových produktov, ktoré môžete získať jednoducho on-line, no pred rozhodnutím si zistite všetky dôležité informácie. Môžete tak predísť nepríjemným komplikáciám!

 

Na trhu pôžičiek ste mohli postrehnúť už množstvo webov, ktoré ponúkajú pôžičky hlavne jednoducho a rýchlo. Ako príklad môžeme uviesť pôžičkový web uverypozicky.sk, ktorý ako väčšina takýchto sprostredkovateľov, by Vám mal priradiť vhodného investora z väčšieho množstva.

Čo na takom webe nájdete?

Dozviete sa tu informácie o druhoch pôžičiek, ktoré sú v ponuke, ako hotovostné či bezhotovostné, bez dokladovania účelu či pôžičky bez ručiteľa. Je tu aj dostatok informácií o spôsobe splácania, účelu pôžičiek a ich konkrétne hodnoty (doba splácania, mesačná splátka, RPMN…). Treba mať však na pamäti, že hodnoty sú postavené len na reprezentatívnom výpočte pôžičky, ktorú mohol poskytnúť jeden z investorov, takže hodnoty sú často odlišné v každom jednotlivom prípade.

Postup pri podaní žiadosti o pôžičku

Žiadosť o pôžičku z nebankového sektoru by ste si mali podať oveľa jednoduchším spôsobom ako žiadosť v banke, čo môže byť vlastne veľkou výhodou. Podľa informácií uvedených na webovej stránke by malo stačiť vyplnenie on-line žiadosti.

Po vyplnení a odoslaní žiadosti on-line by Vaše údaje mali byť spracované automaticky, a tak Vám bude pridelený vhodný investor. Ten by Vás mal aj sám skontaktovať a ponúknuť Vám konkrétnu pôžičku. Ponuku môžete ale odmietnuť kedykoľvek, ale ak naopak s ňou budete spokojní, posledným krokom k pôžičke je už len podpísanie zmluvy.

Záver

Dobre si zvážte všetky informácie, a ak ich nebudete mať dostatok, nebojte sa danú spoločnosť skontaktovať a opýtať sa na ne. Ak dôjde aj k osobnému stretnutiu, neváhajte si zistiť aj ostatné údaje, ako výšky splátok, dobu splatnosti a úrok, a všetky podmienky danej zmluvy. Až potom môžete s kľudom pristúpiť ku konkrétnemu rozhodnutiu.