Ak sa rozhodujete medzi týmito dvomi spôsobmi financovania vášho či už nového alebo jazdeného vozidla, tak práve pre vás prinášame tento článok, kde sa vám posnažíme priblížiť náležitosti týchto jednotlivých financovaní.Pôžička na auto

Ak sa rozhodnete pre pôžičku, výhodu máte hneď od začiatku a to, že ihneď po kúpe je vozidlo vaším majetkom a môžete s ním nakladať ako uznáte za vhodné (aj v prípade predaja).  Ďalšou výhodou by mohla byť úspora peňazí za havarijnú poistku, ktorú v tomto prípade nie ste povinný platiť. Avšak jednou z najväčších nevýhod je, že úroky pri takýchto pôžičkách sú väčšinou oveľa vyššie ako úroky pri leasingu. V dnešnej dobe ponúkajú banky taktiež produkty „pôžičky na autá“, kde sú značné výhody pri kúpe automobilu. Pred výberom tej správnej pôžičky je potrebné si preštudovať viac ponúk pôžičiek.

Auto na leasing

Auto na leasing patrí po celú dobu leasingovej spoločnosti a vaším majetkom sa stáva až keď dlžnú čiastku za auto vyplatíte, toto sa dá pokladať za najväčšiu nevýhodu kúpi auta na leasing. Hlavne z tohto dôvodu ste taktiež povinný platiť celú dobu popri splátkach aj havarijnú poistku v prípade, žeby sa s autom niečo stalo. Čo sa ale dá pokladať za veľké výhody leasingu je nižší úrok a dokladovanie. Ak si totiž kupujete vozidlo na leasing, tak vám väčšinou stačia dva doklady totožnosti, niektoré spoločnosti vyžadujú aj doložiť príjem, to však nie je pravidlom (záleží na podmienkach leasingovej spoločnosti).

Pri leasingoch existujú však rôzne akcie, na ktoré sa oplatí počkať. Pri týchto akciách si predajca, spoločnosť, importér atď. zaúčtujú menší zisk za poskytnuté služby a následne sa vám leasing oplatí oveľa viac.