V dnešnej recenzii sa vám budeme snažiť priblížiť konsolidáciu pôžičiek, ktorá vám môže pomôcť dostať sa zo zlých a nevýhodných úverov.

Ak klient už stráca kontrolu nad svojimi pôžičkami z dôvodu vysokých úrokových sadzieb nevýhodných úverov, alebo rozdielnej lehoty splatnosti mal by začať premýšľať nad konsolidáciou pôžičiek.
Čo to vlastne taká konsolidácia pôžičiek je? Je to vlastne ďalší druh úveru, ktorý sa nachádza na našom trhu už nejaký čas a ponúka klientom zbaviť sa nevýhodných menších pôžičiek pomocou jedného väčšieho úveru (niekedy aj s lepším úrokom). Úroková sadza týchto vyšších úverov môže byť totiž oveľa menšia ako úroková sadzba tých menších pôžičiek, ktoré vás ťahajú ku dnu. Klient má tým pádom dokonca možnosť ušetriť aj na mesačných poplatkoch za pôžičku. Klienti ktorý sa rozhodnú pre takúto konsolidáciu by si mali zistiť, kedy a za akých podmienok je možné predčasne splatiť existujúce úvery a či je s tým spojený nejaký poplatok. Konsolidovať je možné hypotekárny úver, lízing, nákupy na splátky ale aj menšie hotovostné pôžičky či už od bankových alebo nebankových subjektov.
Pri konsolidácii musíte navyše predložiť potvrdenie o aktuálnych zostatkoch existujúcich úverov a súhlas veriteľov s ich predčasným splatením. Na tento fakt si musíte tiež dávať pozor a zistiť si vopred, či sa váš úver dá splatiť predčasne bez zbytočne vysokej sankcie, aby sa vám v konečnom dôsledku konsolidácia oplatila.

Konsolidácie pôžičiek ponúkajú na našom trhu najmä bankové sektory, napríklad VÚB banka, Slovenská sporiteľňa, Poštová banka atď.