Určite ste zaregistrovali na finančnom trhu obrovské množstvo ponúk úverov od bankových aj nebankových spoločností. V tomto svete množstva informácií je dobré, aby ste sami vedeli rozlíšiť výhody aj nevýhody všetkých produktov. Z dnešných informácií si zvážte rôzne druhy pôžičiek od spoločnosti Slovenská požičovňa.

Slovenská požičovňa

Táto spoločnosť začala na Slovensku pôsobiť už v roku 1995 a v roku 2005 sa stala súčasťou spoločnosti Consumer Finance Holding, a.s., ktorá zas patrí do bankovej skupiny VUB Intesa SanPaolo. Od začiatku je výhradne špecializovaná na poskytovanie pôžičiek, o ktorých tvrdí, že pre zákazníkov je ich požičiavanie jednoduchšie a výhodnejšie. Je teda už samozrejmosťou, že vybaviť pôžičku si môžete z pohodlia Vášho domova cez telefón, s novšou možnosťou prostredníctvom internetu. Tento moderný spôsob vybavovania pôžičiek umožňuje spoločnosti znížiť svoje náklady tým, že nemá prakticky žiadne náklady na budovy, pobočky či autá. Z toho vyplýva záruka lacných pôžičiek.

Druhy pôžičiek od Slovenskej požičovne

Slovenská požičovňa uvádza vo svojej ponuke 5 rôznych druhov pôžičiek. „Najľahšia pôžička“ ponúka peniaze od výšky 600 do 4 000 € a je určená pre akýkoľvek účel. Pri tejto pôžičke sa ponúkajú splátky s úrokom už od 7,5 %.

Ďalším druhom je „Manželská pôžička“ určená pre manželov, ale aj partnerov, takisto na akýkoľvek účel. Ponúka sa od 600 až do 10 000 € s úrokom už od 7,5%. Slovenská požičovňa ponúka tento typ pôžičky za ešte výhodnejších podmienok, aké ale na internetovej stránke neuvádza.

Špeciálnym druhom pôžičky je „Pôžička na bývanie“, ktorá je určená predovšetkým na rekonštrukciu domu či bytu, a to bez založenia nehnuteľnosti ani dokladovania bločkov a faktúr. Ponuka so špeciálnym úrokom.

„Hypopôžička na čokoľvek“ poskytuje úver od 2 000 do 100 000 € a je určená teda pre pôžičku s vyššou sumou. Pri nej ručíte nehnuteľnosťou a použiť ju môžete na akýkoľvek účel. Splácať ju môžete aj na dlhšiu dobu – 5 až 30 rokov. „Pôžička na kúpu nehnuteľnosti“ slúži špeciálne na kúpu domu či bytu, a touto nehnuteľnosťou potom aj ručíte. Tá sa poskytuje od 6 600 do 100 000 € a viac. Ďalšie informácie na webe nie sú uvedené.

Postup pri vybavovaní pôžičky

Všetky typy ponúkaných pôžičiek majú jednu spoločnú vlastnosť – rýchle a jednoduché vybavovanie. Na vybavenie pôžičky by Vám pri tejto spoločnosti mali stačiť 3 jednoduché kroky, a to zadať parametre o svojich údajoch (najvyššie ukončené vzdelanie, dátum narodenia, rodinný stav, pracovné zaradenie, mzda na účet, spôsob bývania) spolu s požadovanou výškou pôžičky a dĺžku jej splácania. Na základe týchto zadaných údajov Vám systém vyberie druhy pôžičiek, ktoré by ste mohli získať pri Vašej konkrétnej situácii, a pri každom druhu Vám ihneď vypočíta ďalšie potrebné údaje ako mesačná splátka, poistenie, RPMN a iné. Druhým krokom je už len si zvoliť druh pôžičky, ak Vám nejaký vyhovuje, a posledným krokom je vyplnenie žiadosti, a to telefonicky alebo online žiadosťou.

Väčšinou do 24 hodín by Vám Slovenská požičovňa mala doručiť podpísanú žiadosť, ktorú ste predtým vyplnili na ich internetovej stránke. Ak sa rozhodnete ju podpísať, potrebujete k uzavretiu zmluvy aj potrebné doklady (ide hlavne o výpis z účtu, podľa druhu Vašej pôžičky závisí potreba ďalších dokladov). Po podpise zmluvy a jej následnom odoslaní s dokladmi späť Slovenskej požičovni nasleduje schvaľovanie Vašej žiadosti a poslanie peňazí na účet v prípade úspešného vybavenia.

Záver

Ako už bolo spomenuté, v tomto svete s obrovským množstvom finančných ponúk je dôležité sa hlavne vedieť orientovať, zistiť si všetky potrebné informácie a zvážiť si klady aj zápory spoločností a ich ponúk. Často nie je na škodu prísť sa osobne opýtať na pobočku všetko čo Vám nie je jasné, prípadne si aspoň všetko zistiť telefonicky. V dnešnom článku ste sa mohli dozvedieť informácie o produktoch ďalšej spoločnosti, ktoré už určite budete vedieť porovnávať s inými.